Bębnikąt 6, 64-600 Oborniki

Single Blog Title

This is a single blog caption
4 czerwiec

Red Box Plener Promienista II weekend

🌞🌞🌞W dniach 4-6 czerwca otwieramy Plener Promienista! 🌞🌞🌞

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
🌿 Plener Promienista to nowe, plenerowe miejsce na mapie Grunwaldu (Promienista 27a) w Poznaniu. Łączy w sobie ogromną zieloną przestrzeń, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe, targi, gastronomię oraz szeroko pojętą muzykę. Lokalizacja w samym centrum Grunwaldu jest idealnym połączeniem letnich wakacji, przyjaciół, miejskiej dostępności i natury. To uniwersalne miejsce spotkań oraz najlepszych koncertów swój pierwszy sezon otworzy w czerwcu, a zakończy na koniec września. Główne założenie Promienistej to be friendly – zawsze jesteś mile widziany 🌿
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

◾️ PROGRAM WEEKENDOWY (WEJŚCIE FREE)◾️

👉🏻 PIĄTEK (4 czerwca):

🌞 THE VERY POLISH CUT-OUTS + Pejzaż (live act)

Od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to w większości poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je również do potrzeb współczesnych didżejskich setów oraz wymagań nowoczesnego słuchacza. Prezentowane sety dj-skie obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Muzyki, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców.

4-ego czerwca dołączy do nich niesamowicie utalentowany Pejzaż, który zaprezentuje Live Act.👉🏻 SOBOTA (5 czerwca)

🌞 Être Kolektiv – poznański kolektyw didżejski, w którym spotykają się cztery perspektywy interpretacji i niezliczonych inspiracji muzyką elektroniczną. Członkowie kolektywu mają za sobą sety w klubach i na festiwalach w całej Polsce. Grali u boku takich postaci jak Detroit Swindle, Demuja, Baltra czy DJ Boring. Punktem wyjścia dla ich zróżnicowanej selekcji są house i deep house, jednak podczas setów Être Kolektiv mieszają się style Chicago, Detroit czy Berlina, a w nich m.in. disco, lo-fi, UK garage, tech czy bass house.

Do kolektywu z okazji otwarcia Pleneru Promienista dołączą utalentowane DJ’ki:
🌞 K.O.
🌞Anthia
🌞Date with kate.

👉🏻 NIEDZIELA (6 czerwca)

🌞 MRTN.

Polski twórca muzyki elektronicznej, który wcześniej znany był pod pseudonimem @luxfamiliar. Do tej pory brzmienie serwowane przez poznańskiego artysty można było kojarzyć m.in. z wydawnictw takich wytwórni, jak Polish Juke oraz Alkopoligamia. MRTN. Posiada sprawność w odnajdywaniu się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak nowoczesny hip-hop, R&B, footwork i jungle, umiejętność mieszania muzyki tanecznej ze spokojniejszymi klimatami oraz świeżość proponowanych kompozycji.

🌞 ŁUKASZ KOWALKA (Duszne Granie)
W Poznaniu znany z audycji Duszne Granie i imprez pod tym samym szyldem. Lubi grać klasyki disco, nowy house i wszystko, co pomiędzy. Dj Boring, Dam Swindle, Park Hye Jin, to tylko kilka postaci, przed którymi miał okazję występować. W dzień otwarcia rozgrzeje parkiet przed premierowym występem Martina Lange.

🌞 MARTIN LANGE (koncert otwarcia)
Martin Lange to duet wziętych songwriterów w debiutanckiej i w pełni autorskiej odsłonie. Po kilku latach intensywnej pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, stworzyli własną, intensywnie emocjonalną i osadzoną w indie popowym anturażu platformę muzycznej wypowiedzi. Album „Echo” stanowi zestaw starannie wyprodukowanych, przebojowych piosenek o skomplikowanych relacjach. Minimum środków, maksimum emocji. O sobie. O nas.

„Te piosenki powstawały w bardzo spontaniczny sposób. Śmiało możemy stwierdzić, że stanowią naturalne ujście naszych muzycznych wizji, inspiracji i marzeń. Bez kalkulacji, tak szczerze, jak się tylko dało.”

Michał Lange i Marcin Makowiec to bardzo doświadczeni debiutanci. Jako duet slabeprodukcje.pl, w ostatnich latach wyprodukowali utwory m.in dla Rosalie, Michała Szpaka czy Ofelii. Osobno udzielali się również wokalnie, produkcyjnie i w roli muzyków sesyjnych w takich projektach jak Sarcast, Kasia Lins (Michał), Reni Jusis, Dawid Kwiatkowski (Marcin). Liczne muzyczne współprace zaprowadziły ich na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Martin Lange to ich pierwszy w pełni autorski projekt.


🍟🍕🌮 Przez cały weekend na terenie Promienistej będzie można wypróbować ofertę gastronomiczną – szykujemy strefę foodtrucków oraz wystawców, a także dobrze zaopatrzone bary. Na miejsce zabrać można koce ale nie wprowadzamy psów !
Całe wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Każdy uczestnik przebywający na terenie imprezy zgadza się na zasady tworzenia wydarzeń podczas epidemii wirusa SARS-COV-2