Bębnikąt 6, 64-600 Oborniki

Single Blog Title

This is a single blog caption
16 Cze

I rajd rowerowy zakończony!

W sobotę, 14 czerwca ,odbył się I rajd rowerowy po Puszczy Noteckiej dla mieszkańców gminy Suchy Las zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

Spotkaliśmy się w sobotni ranek w Dąbrówce Leśnej i ruszyliśmy w trasę (ponad 10 km) zwiedzać ciekawe miejsca w ogromnej puszczy.
Pierwsze, to wieża widokowa Mycin gdzie z wysokości 40 metrów można podziwiać rozległą panoramę  ,później udaliśmy się w kierunku gospodarstwa leśnego Pana Andrzeja i na pięknej polanie zjedliśmy piknik.
W gospodarstwie uczestnicy rajdu mogli zobaczyć zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku takie jak :kaczki, kury, kozę, krowę, cielaka, króliki, Żoliki i oczywiście wytarzać się w naturalnym, świeżo skoszonym sianie.
Na sam koniec, deser czyli kiełbaski na ognisku w Rojberbudzie, na którym nie mogło też zabraknąć słynnych ogórków, rewelacyjnego smalcu i chleba z Ryczywołu czyli specjalności Osady Leśnej Red Box w Bębnikącie, www.bebnikat.pl.

Jak widać na zdjęciu udział wzięli nie tylko dorośli ale również dzieci, które dzielnie dotrzymywały kroku na trasie, nie przejmując się nawet wiosenną ulewą, która nas złapała po drodze.

Ale największą frajdę dzieciom sprawiło zdobywanie kolejnych szczytów na Żwirowni, fajna niespodzianka na koniec.

Dziękujemy wszystkim za wspólne kilometry w Puszczy Noteckiej i sportowy wysiłek.

Do zobaczenia na II rajdzie już niebawem…