Bębnikąt 6, 64-600 Oborniki

Single Blog Title

This is a single blog caption
20 Paź

Andrzejki w Bębnikącie

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.
Zapraszamy do zorganizowania Andrzejek w Osadzie Leśnej Bębnikąt !
Wróżby Andrzejkowe
Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu.
Wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz — na podstawie kształtu zastygłego wosku lub rzucanego przez niego cienia wróżono o przyszłym ukochanym lub po prostu gra się w skojarzenia
Ustawianie kolejno butów od ściany do progu drzwi,but osoby, który jako pierwszy dotarł do progu jako pierwsza zmieni stan cywilny.
Rzucanie Rambowi kości lub kulek ciasta oznaczających wybranych mężczyzn lub kobiet, jeżeli Rambo jako pierwszy zjadł kość od danej osoby ta pierwsza zmieni dziewczyny, to ona jako pierwsza miała wyjść za mąż.
Wróżba z kartkami — uczestnicy spisują imiona kobiet na jednej kartce, a imiona mężczyzn na drugiej, po czym kartki są odwracane i przekłuwane od góry — imię, które zostanie przekłute oznacza imię przyszłej wybranki / wybranka.
Interpretacje wróżb oczywiście mogą być różne 🙂